KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752100
nr 1475 2100
Margareta Wallin
(1912-1992), Sverige
Oljemålning, Jägare. Signerad. Olja på pannå, 53x25 cm, yttermått inklusive ram: 66x39 cm
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:24:03
20/6 05:42:07
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Margareta Wallin
Läs mer om Margareta Wallin